fbpx

משבר רוחני אל מול התעוררות רוחנית

משברים רוחניים או קשיים רגשיים עלולים להופיע במהלך חיינו בשלל צורות ובתרחישים שונים. לרוב, אנו פוגשים משברים אלו במצבים לחוצים בחיינו, כאשר אנו זקוקים לקבל החלטה חשובה, לבצע שינוי קיצוני או כתוצאה מתקופה רוויה בלחץ וקושי רגשי.
העומס הרגשי עלול להוביל אותנו לחיפוש מעמיק אחר תשובות וסימנים מעבר לעולם החיצוני והחומרי בו אנו חיים.
לעיתים, בעקבות חוסר היכולת שלנו למצוא או להכיל את התשובה שאנו מחפשים, נוצרת בקרבנו תחושה שאנו עוברים משבר רוחני או משבר הזהות.
החדשות הטובות הן שמעצם החיפוש ולאור תחושת המשבר אנו קרובים יותר מתמיד לתחילתה של התעוררות רוחנית שיכולה לסייע לנו בכל אספקט בחיינו.

כיצד התעוררות רוחנית יכולה לעזור לנו בהתפתחות אישית?

המסורות הרוחניות מסביב לעולם תופסת את התרחבות הזהות מעבר לאני כחלק חשוב לצמיחה והתפתחות ואינן תסמין של מחלת נפש. אך הגבול בין התעוררות רוחנית אל משבר רוחני הוא דק מאוד ואסביר:

מה שמאפיין התפתחות רוחנית לרוב נובע מאתגרים קיצונים קשים שהחיים מציבים בפנינו למשל: מוות של אדם קרוב, תאונה קשה ואיבוד יכולות תפקוד, מפגש מול המוות או התמודדות עם מחלה קשה.
מתוך הקושי הרב נוצר חיבור למימד רוחני שמעל לדימוי האגו שלנו, מוכנות לקבלת תמיכה. אדם אשר לא נפגש עם חוויות חיים קיצוניות מאמין שהעולם הפיזי המוחשי והגלוי לעין הוא המציאות היחידה, ולכן נאחז בחומר. לעיתים הוא מופתע כשמשהו מתחיל לזוז בחיי הנפש שלו, תזוזות שקורות בעקבות כישלון או זעזוע רגשי. מתחילה תחושה של חוסר סיפוק, חסימה רגשית, תחושה שמשהו חסר ומשהו במערך הנפשי מתחיל לחפש משמעות.
בעידן החדש של היום יש שפע של סדנאות ותכנים אשר מזמינים אותנו להתחיל מסע לגילוי עצמי.
חשוב שלא נתרחק באופן משמעותי מהזהות שלנו עם כל הרצון ליצר שינוי. בעולם הדואלי שאנחנו חיים ההפך מחיים חומרים, הם חיים רוחניים ולעתים התנועה הזאת גורמת לנטישה של המציאות הקודמת. יכולות לעלות תחושות של שינוי טוטלי מהאדם שהייתי או תחושה "משכרת" של עליונות רוחנית אל שאר האנשים.

התעוררות רוחנית

בצד השני של התהליך קיימים משברים רוחניים:

מקום בו המבנה האישי (האגו) אינו מסוגל להכיל את כל התהליכים שהנפש עוברת.
פתיחת ערוץ תקשורת למימד הרוחני בחיים, לעתים רבות היא חוויה של שחרור מופלא. מתוך אותם קשיים יומיים קיימת נטייה לאחז באותה תחושה.
משבר רוחני נובע מאותם מקרים שבהם החוויה או התובנה היא פתאומית וחזקה מאוד, מתרחשת כשאין לאדם בסיס של לימוד, אימון והדרכה או שמבנה העצמי שלו חלש מכדי להכיל את האנרגיה והשינויים הנדרשים. אין קיצורי דרך בחיים במיוחד בתהליך התפתחות וצמיחה אישית. "מה שבא מהר, הולך מהר" ובכדי לגדול ולהתפתח עלינו לעבור דרך אותם כאבים אישים, להתמודד איתם ולרכוש את הכלים אשר יעזרו לנו להכיל אותם בהמשך החיים.
הטיפול מאפשר שיקוף של התהליך בו אתם נמצאים ונותן כלים לאיזון התנועה שבין העולם הפיזי לעולם הרוחני בו אנחנו חיים. אני מאמין שמי שאנחנו אינו משתנה בכזאת קלות אך מה שמשתנה בחיינו הוא הארגז הכלים שלנו להתמודד עם אותם אתגרים ובעיות.

דרך הטיפול בגישה הטרנספרסונלית, אני מזמין אלי לקליניקה מקרים של משברים רוחניים ומשברי זהות הפוגשים אותנו בחיי היומיום. אשמח לסייע לכם להמשיך את תהליך ההתפתחות הרוחנית בליווי ותמיכה מלאה בדרך להתפתחות האישית שלכם.

למידע נוסף ותיאום פגישה – 052-4773703